جراح گوش

گوش ها از مهم ترین عناصری هستند که افزون بر عملکرد مهمی که داشته و شنوایی را امکان پذیر می سازند بر روی زیبایی نیز تاثیر قابل توجهی می گذارند. جراحی زیبایی گوش ، نوعی جراحی پلاستیک زیبایی می باشد که با هدف اصلاح ایرادات و عیوب ظاهری گوش هایی می باشد که به صورت مادرزادی یا در پی حوادث و ضربات ، دچار دفرمیتی شده اند ؛ انجام می گیرد. از این رو افرادی که بنا به هر علتی از شکل ظاهری گوش های خود راضی نیستند ، می توانند مبادرت به انجام جراحی گوش یا اتوپلاستی نموده و با رفع نقائص ظاهری گوش های خود ، فرمی مناسب و مطلوب به آن ها ببخشند. این افراد برای اینکه بهترین نتایج را از عمل زیبایی خود به دست آورند باید یک جراح گوش ، خوب ، مجرب و متبحر برای عمل گوش خود انتخاب کنند. اما نحوه انتخاب چنین پزشکی چگونه است؟ چگونه بدانیم او بهترین است و می تواند نتایج خوبی را برای ما به ارمغان آورد؟ با ما در این مقاله از سایت دکتر مریم یعقوبی بهترین جراح گوش تهران همراه باشید تا پاسخ آن ها را دریابیم.

 

جراح گوش

 

برای جراحی گوش به چه پزشکی باید مراجعه نمود ؟

به طور کلی انجام عمل جراحی زیبایی گوش در تهران ، در حوزه صلاحیت و اختیارات پزشکان جراح پلاستیک و پزشکان جراح و متخصص گوش و حلق و بینی می باشد. زیرا این دسته از پزشکان ، آموزش های آکادمیک و عملی لازم در زمینه جراحی های زیبایی صورت ؛ از جمله جراحی گوش را سپری نموده اند و در نتیجه با شناخت دقیقی که از علم زیبایی شناختی دارند قادر خواهند بود عمل گوش را به بهترین نحو ممکن به انجام رسانند.

لزوم انتخاب بهترین جراح گوش 

لازم به ذکر است که جراحی زیبایی گوش ، از جمله جراحی های پیچیده و دشوار به شمار می رود و تنها در صورتی که توسط بهترین متخصص گوش ، انجام شود به نتایج قابل قبولی خواهد انجامید. لذا به جرأت می توان اذعان نمود که انتخاب صحیح دکتر گوش در تهران یا هر شهر دیگری ، در حصول نتیجه رضایت بخش از این عمل جراحی تاثیر قابل ملاحظه ای دارد.

چه بسا افرادی که با انتخاب نادرست جراح گوش ، نه تنها به نتایج مطلوبی از جراحی زیبایی گوش دست نیافته اند ؛ بلکه متحمل عوارض این جراحی نیز شده اند و در برخی موارد جهت جبران عوارض پیش آمده ، ناچار به انجام مجدد این جراحی و پرداخت هزینه های گزاف شده اند. در این جا باید خاطر نشان شد که متقاضیان جراحی زیبایی گوش پیش از مبادرت به انجام این عمل جراحی گوش ، در ابتدا باید جهت اطلاع از این امر که آیا کاندید مناسبی برای این عمل جراحی هستند یا خیر ؛ به جراح زیبایی و درمانی گوش تهران مراجعه نمایند.

انتخاب بهترین دکتر گوش تهران

در راستای انتخاب بهترین جراح گوش تهران ، پیش از هر چیز ؛ سوابق تحصیلی و کاری جراح درمانی گوش مورد نظر خود را مورد بررسی قرار داده و سپس جهت قطعی کردن انتخاب تان ، به مطب ایشان مراجه نمایید و با ایشان در خصوص انتظارات و اهداف تان از اتوپلاستی صحبت کنید.

 

جراح گوش

 

راه های انتخاب جراح گوش خوب در تهران

قبل از آن که راهکارهای مناسب جهت انتخاب دکتر  گوش  در تهران را تبیین نماییم ؛ بهتر است متذکر شویم که متقاضیان اعمال جراحی زیبایی به منظور انتخاب بهترین جراح ، جهت انجام جراحی مورد نظر باید با توجه به شهر و استان محل سکونت خود اقدام به انتخاب جراح نمایند.

راهکارهای ذیل ، در انتخاب بهترین جراح گوش در تهران  می توانند بسیار کمک کننده باشند :

 • در گام نخست ، بهتر است از طریق جستجو در اینترنت و صفحات مجازی و نیز تحقیق از دوستان و آشنایان تان که عمل گوش را انجام داده و به نتایج ایده آل دست یافته اند ؛ لیستی جامع از بهترین جراحان گوش استان محل سکونت تان تهیه فرمایید.
 • در این مرحله می توانید در خصوص پزشکانی که یافته اید تحقیق نمایید ؛ بدین ترتیب که به وبسایت های رسمی و شبکه های مجازی آنان مراجعه نموده و سوابق کاری و نمونه کارهای شان را ملاحظه و بررسی کنید.
 • حال شما می توانید به مطب پزشکی که مورد انتخاب تان است ، به صورت حضوری مراجعه کنید.
 • شما می توانید پس از مراجعه به مطب جراح گوش خانم مورد نظر ، برای اطمینان از انتخاب تان با بیمارانی که در مطب حضور دارند گفتگو کرده و از میزان رضایتمندی آن ها نسبت به نتیجه عمل زیبایی گوش جویا شوید.

نکته : در آخر باید برای قطعی کردن انتخاب تان ، در جلسه مشاوره شرکت نموده و توسط ایشان مورد ارزیابی و معاینات مخصوص قرار گیرید ؛ تا از این مسئله اطلاع یابید که آیا عمل کردن گوش  برای شما مناسب هست یا خیر ؟

ویژگی های یک جراح گوش خوب در تهران

یک دکتر گوش خوب ، باید از مجموعه ویژگی های منحصر به فرد برخوردار باشد. این ویژگی ها در کنار یک دیگر نشان از سرآمد بودن جراح دارند. در ادامه با همه این خصوصیات اخلاقی و موقعیت های کاری را می خوانیم.

 • مدرک تحصیلی

اولین گزینه برای انتخاب دکتر گوش ، تحصیلات و مدرک دانشگاهی پزشکان است. تخصص ، فوق تخصص و دکتر گوش  از جمله مدارک تحصیلی هستند که یک پزشک خوب می تواند آن ها را داشته باشد. از این رو بهتر است در زمان انتخاب یک دکتر گوش خوب برای درمان بیماری های گوش خود به تحصیلات او توجه ویژه ای داشته باشید. اما همه چیز به تحصیلات و مدرک دانشگاهی ختمی نمی شود. از همین رو بهتر است در کنار این موارد به ویژگی های دیگر نیز اهمیت دهید.

 • منش بالا

منش بالا ، نشان از کنترل فرد به خود می باشد. هر چه منش و اختلاق پزشک شما حرفه ای تر و مهربان تر باشد ، بهترین جراح گوش در تهران کنترل بیشتری در خود دارد. انسانی که روحیات خود را کنترل می کند و در زمان بروز مشکلات ، چالش های ریز و درشت می تواند آرامش خود را حفظ کند باعث آرامش دیگر اعضای تیم به خصوص بیمار نیز می شود. چنین فردی به طور حتم می تواند تیم درمان حرفه ای و مجربی داشته باشد.

 • در دسترس بودن پزشک

تصور کنید پروسه درمان مشکلات گوش به خوبی و خوشی تمام شود. اما بعد از آن به دلیل اضطراب متقاضی یا رعایت نکردن نکات مراقبتی یا موارد آسیب زننده دیگری ، بیمار نیاز به برقراری تماس با دکتر گوش  خود را دارد. اما به دلیل مشغله ای که پزشک دارد این دیدار ها در روز های ابتدایی بعد از درمان اتفاق نیافتد. این موضوع حتی اگر در آخر باعث آسیب های جسمی نشود ، می تواند اضطراب و تنش های بیمار را شدت بخشد. بنابراین مهم است که شما بعد از عمل گوش ، راه دسترسی ویژه ای با پزشک داشته باشید.

 • تجربه کاری

تعداد پروسیجر های عمل زیبایی گوش و درمانی ، یکی از عواملی است که بر روی کیفیت کار بهترین جراح گوش در تهران تاثیر می گذارد. هر چه پزشک تعداد عمل های جراحی بیشتری را پشت سر گذاشته باشد و سابقه کاری و فعالیت طولانی تری داشته باشد ، در زمان رو به رو شدن با چالش های بزرگ و کوچک عملکرد بهتری را از خود ارائه می دهد. پس در زمان انتخاب او به تجربه کاری بهترین دکتر گوش تهران نیز اهمیت دهید. دکتر گوش با تجربه کاری بالا ویژگی های زیر را دارد :

 • جراح گوش متبحر می تواند به مراجعه کننده خود مشاوره صحیح را ارائه دهد.
 • هدف مراجعه کننده خود را از اتوپلاستی بیشتر درک می کند و راحت تر بیماری را تشخیص می دهد.
 • تمامی آزمایش های لازم و ضروری را برای بیمار خود پیش از درمان تجویز می کند تا خدمات بهتری را ارائه دهد.
 • در صورت مضطرب بودن ، با او در خصوص پروسه درمان صحبت کرده و آرامش کافی در او ایجاد می کند.

 

جراح گوش - دکتر یعقوبی

 

جراح گوش چه بیماری هایی را درمان می کند؟

همانطور که می دانید برای تمامی مشکلاتی که گوش را درگیر می کنند باید به متخصص گوش و حلق و بینی در شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید تا با توجه به نوع علائمی که بروز پیدا کرده اند، آزمایشاتی از قبیل شنوایی سنجی، عکس برداری یا سی تی اسکن و در مواردی ام آر آی به انجام برسد. پس از دریافت نتیجه آزمایشات، با بررسی آن ها درمان شما آغاز خواهد شد که می تواند شامل دارودرمانی، استفاده از ایمپلنت ها، توانبخشی یا در مواردی تعبیه پروتز جراحی و غیره باشد. در ادامه به بیماری هایی اشاره کرده ایم که که توسط یکی از بهترین جراحان گوش تهران تشخیص داده می شوند:

 • اتواسکلروز

بیماری اتواسکلروز در اثر رسوب کلسیم و ایجاد استخوان اضافی در گوش پدید می آید. درمان با سمعک، دارو درمانی و در نهایت جراحی از شیوه های درمانی این بیماری است.

 • جراحی ترمیم پرده گوش

اصلاح و جراحی ترمیم پرده گوش پاره شده بر عهده جراح گوش متبحر در کلان شهر تهران می باشد.

 • کاشت حلزون گوش

برای برخی افراد که با اختلال شنوایی مواجه شده اند، تکنیک تعبیه پروتز حلزونی یا کاشت حلزون گوش جهت درمان از سوی دکتر گوش اتخاذ می شود.

 • عفونت گوش

در صورت ادامه دار شدن علائم عفونت گوش نیاز است به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایید تا ریشه یابی شده و درمان مقتضی صورت پذیرد.

 • بیماری خود ایمنی گوش

بعضی علائم مانند سرگیجه، وز وز گوش یا مختل شدن شنوایی در یک گوش و سرایت کردن آن به گوش دیگر نشان دهنده بیماری خود ایمنی گوش است که درمان آن با جلوگیری از پیشرفته شدن بیماری و سپس اقدامات درمانی می باشد.

 • ماستوئیدیت

اگر استخوان ماستوئید دچار عفونت شود، به این بیماری ماستوئیدیت گفته می شود که برای درمان آن لازم است به جراح گوش مراجعه نمود زیرا در بعضی کیس ها مصرف آنتی بیوتیک موثر نبوده و نیاز به عمل ضروری می شود.

 • کلستاتوم

رشد پوستی که در پشت پرده گوش وجود دارد منجر به زائده ای می شود که نیاز به عمل کلستاتوم گوش را افزایش می دهد.

 • تومور

سرطان مجاری گوش، تومور گلوموس و نوروم آکوستیک از جمله تومورهای گوش هستند که در صورت تشخیص زودهنگام ، با انجام عمل توسط بهترین جراح گوش تهران قابل درمان می باشند.

 

 

یافتن جراح گوش متبحر در انجام موثر انواع جراحی گوش

به طور کلی در هر پروسه ای چه درمانی و چه زیبایی پزشکی که آن را انجام می دهد می تواند تاثیر شدیدا زیادی را برروی آن پروسه داشته باشد. دلیل آن نیز بسیار واضح می باشد زیرا کسی که تغییرات و مراحل آن جراحی به دستش انجام می شود تصمیم می گیرد که آن را به چه روش و تکنیکی انجام دهد تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را حاصل سازد. بنابراین شما نیاز دارید تا دقت بالایی در انتخاب پزشک خود به خرج دهید و دقت نمایید که یکسری استانداردها و خصوصیات مورد نیاز را دارا باشد. موارد و استانداردهای مورد نیاز یک جراح قابل ، نیز بسیار ساده هستند و شامل مواردی مانند تجربه بالا آن پزشک مخصوصا در جراحی مورد نظر شما ، مدارک و تخصص ایشان ، برخورد و توانایی برقراری ارتباط و حرفه ای بودن او می شوند.

این موارد چند مورد از فاکتور مورد نیاز در یک جراح مناسب و خوب هستند که می توان با در نظر گرفتن آنها و نمره دهی بر اساس این استانداردها به جراح نمره دهید و ایشان را در صورت مناسب بودن برگزینید. همچنین موضوعی که ممکن است به آن دقت نشود این است که درباره سابقه جراح در پروسه مورد نظر خود به عنوان مثال یک نوع خاص از عمل گوش که توسط بهترین جراح گوش در تهران انجام می شود. در این صورت قبل از هر چیز از اینکه در حال انتخاب شخص درستی هستید اطمینان حاصل می نمایید.

جدا از آن راه های بسیاری برای بررسی هر یک از این استانداردها وجود دارد. به عنوان نمونه برای اینکه از سابقه موفق جراح خود مطمئن شوید می توانید عکس های نمونه کار و قبل و بعد آن پزشک را مشاهده نمایید یا در برخی موارد نیز امکان ارتباط برقرار کردن با بیماران او و پرسیدن نظر آنها وجود دارد. این بود چند نمونه از راه های بررسی جراح گوش شما که قصد انتخاب او را دارید.

اهمیت انتخاب جراح گوش متبحر در ایران

با توجه به اینکه گوش یکی از مهمترین اندام های هر فردی به شمار می رود ، برای جراحی آن حتما می بایست از نظر رفع بیماری ها و نواقص ظاهری به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی با تجربه مراجعه کنید. در مطالب بالا از این مقاله ، تمام موارد مربوط به انتخاب یک جراح گوش ماهر در تهران را توضیح داده ایم. در صورتی که فرد بدون انجام تحقیقات میدانی گسترده ، با انتخابی نامناسب ، پزشکی بی تجربه را برای جراحی گوش خود برگزینید ، می تواند خطر عوارض جدی را افزایش دهید. در این صورت مشکلات گوش و خشکی دهان ، از عوارض جراحی گوش است که در نتیجه عملی نادرست ایجاد می شود. وز وز گوش یکی از بدترین عارضه هایی است که بسیاری از افراد بعد از مراجعه به مطب دکتر ،  از جراحی قبلی گوش شان توسط جراحی نامناسب آن را تجربه کرده اند و در پی راه چاره و رهایی از این مشکل می باشند. بنابریان به شما پیشنهاد می کنیم که از همان ابتدا در انتخاب جراح گوش متبحر دقت لازم را داشته باشید

میزان هزینه اتوپلاستی تحت نظر بهترین جراح گوش در تهران

قیمت جراحی گوش همانند سایر عمل ها با فاکتورهای متعددی همچون مهارت جراح گوش ، هزینه های کلینیک ، داروها و دیگرعوامل سنجیده می شود. در صورت اطلاع از قیمت واحد جراحی گوش در این مورد می بایست به بهترین جراح گوش در تهران مراجعه نمایید و در جلسه مشاوره با معاینه پزشک و میزان اصلاحات این عضو ، قیمت واحدی برای انجام این پروسیجر کسب نمایید . زیرا این هزینه با توجه به میزان ایرادات ، برای افراد مختلف متفاوت است و در روز ملاقات به بیمار ارائه می شود. با توجه به اهمیت این عضو ، بهتر است ، اولویت را انتخاب جراح و متخصص گوش، حلق و بینی حاذق قرار دهید و برای اخذ نتیجه مطلوب ، هزینه را در آخرین اولویت تان بگذارید

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به پست روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ها ۳ / ۵٫ تعداد امتیازات: ۲

هیج امتیازی ثبت نشده!اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

, , , , , , ,

مطالب مرتبط

مقالات
ماستوئیدیت

ماستوئیدیت

بدون دیدگاه
آنچه در این مقاله می خوانید Toggleعلت بروز عفونت استخوان گوشعلائم ماستوئیدیتعلائم عفونت استخوان ماستوئید در کودکاناحتمال بروز ماستوئیدیت در…

1 دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سلام خسته نباشید من کم شنوایی حسی -عصبی دارم حس می کنم ب تازگی شنواییم ضعیف شده ولی نوار گوش نشون نمیده گاهی شاید دو ساعت در هفته حس می کنم سر گیجه دارم بعضی وقت ها چند لحظه گوشم درد میگیره بعد خوب میشه مشکل چیه حس میکنم گوشام میگیره؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

دوازده − 4 =

فهرست