جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )

جراحی زیبایی بینی : انسان ها به طور غریزی ، دوستدار زیبایی هستند و همواره تمایل به زیباتر شدن دارند. این امر سبب شده که از دیرباز تا کنون ، بشر همواره به دنبال یافتن راهکاری موثر در راستای نیل به این خواسته خود باشد.

بینی ؛ به عنوان مرکزی ترین عنصر در صورت به شمار می رود. لازم به ذکر است که یک بینی زیبا و ایده آل ، افزون بر این که عاری از هر گونه نقص ظاهری است با دیگر عناصر چهره نیز تناسب و هارمونی دارد.

از این رو چنانچه هر گونه ایرادی ( هر چند جزئی ) متوجه آن باشد ؛ علاوه بر این که به خوبی خود را نمایان ساخته و انظار را به خود جلب می کند ؛ می تواند بر هماهنگی و تناسب دیگر اجزای چهره نیز تاثیر سوء گذاشته و زیبایی آن ها را هم تحت الشعاع قرار دهد.

جراحی زیبایی بینی

درباره جراحی زیبایی بینی

خوشبختانه در حال حاضر پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی ، در راستای دستیابی به یک چهره با شاخصه های مطلوب و ایده آل کمک شایانی به بشر نموده است.

جراحی زیبایی بینی ، از جمله جراحی های زیبایی صورت محسوب می شود که با هدف رفع نقائص و ایرادات ظاهری بینی مورد استفاده قرار می گیرد و به جرأت می توان از آن ؛ به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین اعمال جراحی زیبایی یاد کرد.

البته در این جا باید خاطر نشان نمود که جراحی بینی ، صرفا رویکرد زیبایی نداشته و در برخی موارد به منظور اصلاح اختلالات عملکردی و ساختاری بینی نیز از آن استفاده می شود و به کمک آن می توان مشکلاتی ؛ از قبیل انحراف بینی ، پولیپ بینی ، شکستگی بینی و غیره را مرتفع نمود.

مقاله مفید :
رینوپلاستی

ناگفته نماند که گاهی اوقات جراحی بینی به طور همزمان با هر دو رویکرد زیبایی و درمانی انجام می پذیرد و همراه با تصحیح مشکلات ساختاری بینی به بهبود زیبایی ظاهری آن نیز می انجامد.

تکنیک های جراحی زیبایی بینی

در حالت کلی دو روش ؛ تحت عناوین جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته ، برای انجام عمل جراحی بینی وجود دارد.

شایان ذکر است اصلی ترین وجه تمایز این دو روش ، در برشی است که در پوست مابین حفره های بینی ( محل اتصال حفره های بینی یا به عبارتی کلوملا ) ایجاد می گردد.

جراحی زیبایی بینی

  • رینوپلاستی به روش باز ( Nasal open surgery )

در جراحی زیبایی بینی با متد باز ، نه تنها برش هایی در داخل بینی بیمار لحاظ می شود ؛ برش ظریفی نیز در ناحیه کلوملای بینی او ایجاد می گردد.

برش ایجاد شده در ناحیه کلوملا ، این امکان را برای جراح بینی ( راینولوژیست ) فراهم می آورد تا بتواند به کمک ابزاری مخصوص ؛ پوست بینی را از روی ساختار زیرین بینی بلند نموده و اصلاحات مورد نیاز را بر روی آن اعمال نماید.

بلند کردن پوست بینی از روی ساختار زیرین آن ؛ موجب می شود تا راینولوژیست ، دید وسیعی به ساختمان بینی یافته و در نتیجه با نهایت دقت و ظرافت ؛ عیوب بینی را برطرف ساخته و بالطبع نتایج رضایت بخشی به ارمغان آورد.

در این جا باید متذکر شد که در رینوپلاستی با تکنیک باز ، امکان اعمال اصلاحات گسترده بر روی بینی وجود دارد.

از این رو جراحی بینی به روش باز ، بهترین گزینه برای جراحی بینی هایی می باشد که رفع اختلالات و مشکلات آن ها ، مستلزم ایجاد تغییرات پیچیده و وسیع بر روی بینی است.

  • رینوپلاستی به روش بسته ( Closed nose surgery )

در جراحی زیبایی بینی با تکنیک بسته ، هیچ گونه برشی در ناحیه کلوملای بینی بیمار ایجاد نمی شود و تمامی برش های مورد نیاز جهت رفع اشکالات بینی ، در داخل بینی بیمار لحاظ می گردند.

مقاله مفید :
ساختار بینی / بینی گوشتی و استخوانی

بنابراین امکان بلند کردن پوست بینی از روی ساختار بینی در جراحی بینی بسته ، وجود نداشته و این امر ، سبب محدودیت جراح برای ایجاد تغییرات مورد نظر بر روی بینی می گردد.

لذا می توان اشاره داشت که دقت جراحی در رینوپلاستی بسته ، به مراتب کمتر از رینوپلاستی باز است و رضایتمندی از نتیجه جراحی بینی در روش بسته به میزان رضایت از نتیجه جراحی بینی به روش باز نمی باشد.

جراحی بینی به روش بسته ؛ اغلب در مواردی که بینی ، مشکلات ظاهری مختصر و جزئی دارد و نیازمند اعمال اصلاحات وسیع نیست ، مورد استفاده قرار می گیرد.

اما به طور کلی از دید اکثر جراحان و پزشکان متخصص در حوزه جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی به روش باز نسبت به جراحی بینی بسته ؛ ارجحیت دارد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به پست روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ها ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات: ۰

هیج امتیازی ثبت نشده!اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

, , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست