جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش ( اتوپلاستی )

جراحی زیبایی گوش : گوش ها از عوامل اثرگذار در زیبایی چهره به شمار می روند. تا جایی که می توان گفت وجود نقائص و اختلالات ظاهری در گوش ها ؛ اعم از نامتقارن بودن گوش ها ، بزرگ بودن بیش از حد آن ها ، برجستگی و بیرون زدگی گوش ها و به طور کلی هر گونه نقائص ظاهری مادرزای و نیز عیوبی که در طول فرآیند رشد و به دنبال حوادث و غیره متوجه گوش ها می شوند ؛ می توانند زیبایی افراد را تحت الشعاع قرار داده و از اعتماد به نفس آن ها بکاهند.

امروزه با پیشرفت روز افزودن و توأمان علم پزشکی و تکنولوژی های حوزه پزشکی ، این امکان فراهم آمده است که بتوان تمامی ایرادات ظاهری گوش ها را از طریق جراحی زيبايی گوش یا اصطلاحا عمل اتوپلاستی مرتفع نمود.

جراحی زیبایی گوش

بیماری های مادرزادی گوش

از جمله بیماری های مادرزادی گوش که سبب بروز عیوب در شکل ظاهری گوش ها می شوند ، می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  1. میکروتیا : به دنبال این بیماری ، گوش ها از بدو تولد با اختلال رشد مواجه می شوند و در نتیجه کوچک تر از حد طبیعی خواهند بود.
  2. ماکروتیا : این بیماری موجب می شود که گوش ها بیش از حد نرمال رشد کرده و با چهره تناسب نداشته باشند.
  3. گوش آویزان : در پی این بیماری ، انحنای گوش ها به جای آن که به سمت بیرون باشد ؛ به سمت داخل است.

جراحی زیبایی گوش چگونه انجام می شود ؟

ماهیت این عمل جراحی برای همه افراد ، یکسان می باشد ؛ اما روش انجام آن بسته به شرایط افراد ممکن است تفاوت هایی داشته باشد.

مقاله مفید :
جراحی زیبایی پلک

به طور کلی جراح متخصص ، طی جراحی زيبايی گوش با برداشتن غضروف و پوست اضافی از گوش ها و رفع ایردات ظاهری آن ها و نهایتا جایگذاری باقیمانده غضروف ها در موقعیت مناسب خود ؛ ظاهر چهره را بهبود می بخشد.

سن مناسب برای انجام جراحی گوش

بازه سنی ۶ تا ۷ سال ، بهترین و مناسب ترین زمان برای انجام جراحی زيبايی گوش می باشد.

البته این بدان معنا نیست که در سنین بزرگسالی نمی توان مبادرت به انجام این جراحی نمود ؛ چرا که در صورت انتخاب یک جراح حاذق و مجرب می توان با انجام آن به نتایج رضایت بخشی دست یافت.

جراحی زیبایی گوش

جراحی زیبایی گوش چقدر طول می کشد ؟

جراحی زيبايی گوش یا در واقع همان عمل اتوپلاستی ، تقریبا ۱ الی ۲ ساعت به طول می انجامد ؛ البته لازم به ذکر است که زمان دقیق این عمل جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد.

به عنوان مثال ؛ وسعت اصلاحات مورد نیاز و نیز این مسئله که آیا برای اصلاح گوش ها نیاز به برداشت غضروف از دنده وجود دارد یا خیر ؛ از جمله عواملی هستند که در مدت زمان این عمل جراحی دخیل می باشند.

ماندگاری نتایج جراحی گوش

نتایج جراحی زیبایی گوش ، دائمی می باشد و ماحصل آن تا پایان عمر باقی خواهد ماند.

البته ناگفته نماند که رعایت مراقبت های پس از عمل و پیشگیری از برخورد هر گونه ضربه به گوش ، در بقاء و ماندگاری نتایج به دست آمده از این عمل جراحی اثرگذار است.

هزینه جراحی زیبایی گوش چقدر است ؟

پارامترهای مختلفی در برآورد نهایی هزینه جراحی گوش دخالت دارند ؛ لذا قیمت این جراحی ممکن است در افراد مختلف ، متفاوت باشد.

بنابراین افراد جهت اطلاع از قیمت جراحی زیبایی گوش ، باید حضورا به مطب جراح متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نموده و مورد ارزیابی و معاینات دقیق قرار گیرند.

مقاله مفید :
عمل گوش برجسته و بهترین زمان برای انجام آن

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به پست روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ها ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات: ۰

هیج امتیازی ثبت نشده!اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

, , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست