جراحی زیبایی پلک

عمل جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک : خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست ، با بالا رفتن سن کاهش می یابد و این مسئله سبب بروز تغییراتی در پوست صورت و بدن ؛ بخصوص پوست بخش یک سوم فوقانی صورت ؛ یعنی پلک ها شده و به پیدایش پوست اضافی در پلک های بالا و پف آلود شدن پلک های پایین منتج می گردد.

توجه داشته باشید که وجود پوست و چربی اضافی در پلک های پایین ، سبب پیدایش کیسه های برآمده در ناحیه پلک های تحتانی می گردد.

وجود پوست اضافی در پلک های بالایی نیز ، منجر به افتادگی پلک های فوقانی خواهد شد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ، افتادگی پلک بالا به قدری شدید است که میدان دید را مختل می کند.

در این جا باید اشاره داشت که جراحی پلک ، از جمله جراحی های بسیار پرطرفدار و محبوب در میان عموم افراد جامعه می باشد و می تواند با دو رویکرد درمانی و زیبایی صورت پذیرد.

به عنوان مثال در مواردی که افتادگی پلک بالا شدید بوده و سبب کاهش دید شده باشد ، جهت اصلاح میدان دید فرد ؛ نیاز به انجام جراحی پلک ( با هدف درمانی ) ضروت خواهد یافت.

اما در صورتی که افتادگی پلک بالا مختصر بوده و فرد صرفا به منظور بهبود حالت چشم ها و متعاقبا افزایش زیبایی چهره خود ، تصمیم به انجام جراحی پلک بگیرد ؛ باید جراحی زیبایی پلک بر روی وی صورت پذیرد.

جراحی زیبایی پلک

درباره جراحی زیبایی پلک

جراحی زيبايی پلک که در پزشکی به عمل بلفاروپلاستی مصطلح است ؛ نوعی جراحی پلاستیک زیبایی می باشد که به منظور برداشت پوست اضافی از روی پلک های بالایی و رفع افتادگی پلک و همچنین حذف پوست و چربی های اضافی از پلک های پایین و کاهش پف زیر چشم انجام می گیرد.

تکنیک جراحی زیبایی پلک

در عمل بلفاروپلاستی ، این امکان وجود دارد که پلک های بالا و پایین را به صورت مجزا یا هر ۴ پلک را همزمان با هم تحت جراحی قرار داد.

جراحی پلک بالا

به منظور جراحی پلک فوقانی ، برشی دقیقا بر روی چین پشت پلک زده می شود ؛ سپس پوست و بافت زیر پوستی و در صورت نیاز چربی های اضافی موجود در کیسه های چربی ، برداشته خواهد شد.

در انتها با یک نخ بسیار ظریف ، محل برش ایجاد شده ؛ بخیه می شود.

جراحی پلک پایین

برای جراحی پلک تحتانی ، دو روش وجود دارد.

  1. در روش اول ، برشی درست زیر خط مژه های پلک پایین زده می شود و سپس با تخلیه پوست ، بافت و چربی های اضافی  موجود در کیسه های چربی ؛ فرم ظاهری پلک های پایین بهبود می یابند.
  2. در روش دوم جراحی پلک پایین ، نیازی به ایجاد برش در خط زیر مژه ها وجود نداشته و جراح ، تنها با ایجاد برش در بخش ملتحمه چشم ( بخش داخلی پلک پایین ) ؛ اقدام به تخلیه چربی های اضافی می نماید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به پست روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ها ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات: ۰

هیج امتیازی ثبت نشده!اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

, , , , , , , ,

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست