جراحی زیبایی پلک

خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست ، با بالا رفتن سن کاهش می یابد و این مسئله سبب بروز تغییراتی در پوست صورت و بدن ؛ بخصوص پوست بخش یک سوم فوقانی صورت ؛ یعنی پلک ها شده و به پیدایش پوست اضافی در پلک های بالا و پف آلود شدن پلک های پایین منتج می گردد.

توجه داشته باشید که وجود پوست و چربی اضافی در پلک های پایین ، سبب پیدایش کیسه های برآمده در ناحیه پلک های تحتانی می گردد.

وجود پوست اضافی در پلک های بالایی نیز ، منجر به افتادگی پلک های فوقانی خواهد شد.

لازم به ذکر است که در برخی موارد ، افتادگی پلک بالا به قدری شدید است که میدان دید را مختل می کند.

در این جا باید اشاره داشت که جراحی پلک ، از جمله جراحی های بسیار پرطرفدار و محبوب در میان عموم افراد جامعه می باشد و می تواند با دو رویکرد درمانی و زیبایی صورت پذیرد.

به عنوان مثال در مواردی که افتادگی پلک بالا شدید بوده و سبب کاهش دید شده باشد ، جهت اصلاح میدان دید فرد ؛ نیاز به انجام جراحی پلک ( با هدف درمانی ) ضروت خواهد یافت.

اما در صورتی که افتادگی پلک بالا مختصر بوده و فرد صرفا به منظور بهبود حالت چشم ها و متعاقبا افزایش زیبایی چهره خود ، تصمیم به انجام جراحی پلک بگیرد ؛ باید جراحی زیبایی پلک بر روی وی صورت پذیرد.

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک یا همان عمل بلفاروپلاستی ، نوعی عمل جراحی پلاستیک مربوط به پلک ها است که طی آن ، می توان ایرادات ظاهری پلک پایین ، پلک بالا یا هر دوی آن ها را اصلاح نموده و ظاهری جوان تر و شاداب تر برای افراد به ارمغان آورد.

جای بخیه های این عمل جراحی ، نهایتا به مدت ۲ تا ۳ ماه ؛ قرمز بوده و به مرور کمرنگ شده و معمولا چند سال بعد به طور کامل از بین می رود.

با جراحی پلک چه مواردی درمان می شود ؟

با انجام عمل بلفاروپلاستی ، پوست آویزان و اضافی ای که سبب بروز افتادگی در پلک بالایی شده است ؛ برطرف می گردد.

با انجام این عمل جراحی ، می توان چربی اضافی موجود در کیسه های چربی پلک پایین را که سبب پف آلودگی پلک پایین شده است ؛ را مرتفع نمود.

خطوط ظریف موجود در زیر پلک پایین را نیز می توان با جراحی زیبایی پلک ، از بین برد.

تکنیک جراحی زیبایی پلک

در عمل بلفاروپلاستی ، این امکان وجود دارد که پلک های بالا و پایین را به صورت مجزا یا هر ۴ پلک را همزمان با هم تحت جراحی قرار داد.

جراحی پلک بالا

به منظور جراحی پلک فوقانی ، برشی دقیقا بر روی چین پشت پلک زده می شود ؛ سپس پوست و بافت زیر پوستی و در صورت نیاز چربی های اضافی موجود در کیسه های چربی ، برداشته خواهد شد.

در انتها با یک نخ بسیار ظریف ، محل برش ایجاد شده ؛ بخیه می شود.

جراحی پلک پایین

برای جراحی پلک تحتانی ، دو روش وجود دارد.

  1. در روش اول ، برشی درست زیر خط مژه های پلک پایین زده می شود و سپس با تخلیه پوست ، بافت و چربی های اضافی  موجود در کیسه های چربی ؛ فرم ظاهری پلک های پایین بهبود می یابند.
  2. در روش دوم جراحی پلک پایین ، نیازی به ایجاد برش در خط زیر مژه ها وجود نداشته و جراح ، تنها با ایجاد برش در بخش ملتحمه چشم ( بخش داخلی پلک پایین ) ؛ اقدام به تخلیه چربی های اضافی می نماید.

جراحی زیبایی پلک

سن مناسب برای جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک غالبا در افراد بالای ۳۵ سال که بافت عضلانی و جلدی پوست صورت شان از سلامت کافی برخوردار است ، اما با افتادگی پلک یا پف زیر چشم ناشی از افزایش سن مواجه هستند ؛ انجام می پذیرد.

البته افتادگی پلک فوقانی ، می تواند به صورت وراثتی نیز اتفاق بیفتد ؛ در این صورت ، در سنین پایین تر از ۳۵ سال نیز می تواند در صورت صلاحدید جراح معالج اقدام به انجام عمل بلفاروپلاستی نمود.

چه افرادی کاندیدای مناسب جراحی زیبایی پلک هستند ؟

افرادی که سلامت عمومی کافی داشته و به هیچ گونه بیماری خطرناک مختل کننده روند بهبودی مبتلا نیستند.

  1. افراد غیرسیگاری
  2. افرادی که انتظارات معقول از این جراحی دارند.
  3. افرادی که فاقد ابتلا به هر گونه بیماری های جدی چشمی هستند.

دوره نقاهت جراحی زیبایی پلک

  • پس از اتمام روند جراحی ، پزشک معالج اقدام به تجویز پماد داخل چشمی و نیز کمپرس یخ برای شما می نماید.

در برخی موارد ممکن است پزشک ، پد چشمی روی چشم های شما قرار دهد.

  • داروهای مخصوصی به منظور پیشگیری از بروز عفونت و تسریع روند بهبودی برای شما تجویز خواهد شد که باید به موقع آن ها را به مصرف برسانید.
  • پس از عمل بلفاروپلاستی امکان دارد با التهاب ، ورم و کبودی و در برخی موارد با خشکی چشم مواجه شوید ؛ پماد چشمی و کمپرس تجویز شده می تواند به کنترل این موارد کمک کند.
  • در موارد نادری این امکان وجود دارد که چشم های شما پس از بلفاروپلاستی ، به طور کامل بسته نشوند ؛ در چنین مواردی برای شما پماد چشمی مخصوصی تجویز می گردد که باید پیش از خواب استفاده کنید. ( نگران نباشید این حالت با رفع تورم پلک ها ، به طور کامل فروکش خواهد کرد. )
  • اشک ریزش بعد از جراحی پلک در دیگر مواردی است که ممکن است بعد از جراحی پلک با آن روبرو شوید ؛ این حالت در صورت تورم پلک ها اتفاق خواهد افتاد و معمولا طی یک هفته از بین می رود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

برای امتیاز دادن به پست روی ستاره کلیک کنید!

میانگین امتیاز ها ۰ / ۵٫ تعداد امتیازات: ۰

هیج امتیازی ثبت نشده!اولین کسی باشید که این پست را ارزیابی می کنید

, , , , , , , ,

مطالب مرتبط

درمانیگوش
اتواسکلروز گوش

اتواسکلروز گوش

2 دیدگاه
آنچه در این مقاله می خوانید درباره اتواسکلروز گوشعملکرد طبیعی گوش چگونه است ؟انواع اختلال شنواییاختلالات شنوایی ناشی از اتواسکلروز…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست