دکتر مریم یعقوبی | متخصص گوش، حلق و بینی

کاشت حلزون گوش

کاشت حلزون

پروتز حلزون گوش، یک وسیله ی الکتریکی است، که به منظور ترمیم ضعف شنوایی و بعنوان یک عضو مصنوعی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. شاید با خود بگوئید: وقتی می توان از سمعک استفاده کرد، چرا باید به چنین وسیله ای روی آورد؟

دکتر مریم یعقوبی | متخصص گوش، حلق و بینی| روش های درمان تمپانوماستوئیدکتومی

جراحی استخوان گوش

تمپانوماستوئیدکتومی یک اقدام پزشکی برای ترمیم آسیب گوش میانی است. این جراحی شامل ترمیم پرده گوش و حذف استخوان ماستوئید آسیب دیده است.

دکتر مریم یعقوبی | متخصص گوش، حلق و بینی | روش های درمان تمپانوپلاستی

درمان پارگی پرده گوش

تمپانوپلاستی یا ترمیم پرده گوش برای افرادی که به دلایل مختلف دچار پارگی پرده گوش شده اند مفید است. این در مجموع از لحاظ بیهوشی و زمان عمل جزء عمل های آسان دسته بندی می گردد

دکتر مریم یعقوبی | متخصص گوش، حلق و بینی | روش های درمان رینوپلاستی

رینوپلاستی

رینوپلاستی یک عمل جراحی است که عملکرد، ظاهر و ساختار بینی را تغییر می‌دهد. کارشناسان تنها تعداد کمی‌از افراد را نیازمند انجام عمل پلاستیک  بینی می‌دانند.

دکتر مریم یعقوبی بهترین جراح گوش تهران

متخصص گوش و حلق و بینی

اسیکولوپلاستی، تمپانو پلاستی، تمپانوماستوئیدکتومی، رینوپلاستی

عمل بازسازی زنجیره شنوایی چیست و با چه هدفی انجام می شود؟

گوش میانی در پشت پرده گوش یا غشای تمپان قرار دارد و شامل سه استخوان است، که به آن ها استخوانچه­ های گوش میانی نیز می ­گویند. این استخوانچه ­ها مانند یک آمپیلی فایر عمل کرده و به تقویت صدای دریافت شده توسط گوش خارجی می پردازند. هرگونه آسیب به این استخوان ها و ارتباطات میان آن ها منجر به ایجاد مشکل شنوایی خواهد شد. آسیب های ذکر شده، می تواند، ناشی از عفونت های مزمن، تروما (ضربه) و یا به وجود آمدن تومورها باشد. برای رفع چنین مشکلی، از یک عمل جراحی با نام عمل بازسازی زنجیره شنوایی استفاده می شود. با ما همراه باشید، تا به طور دقیق تر با این اقدام درمانی آشنا شوید.

دکتر مریم یعقوبی | متخصص گوش، حلق و بینی
دکتر مریم یعقوبی |بهترین متخصص گوش، حلق و بینی

دکتر مریم یعقوبی | سینوزیت چیست؟

سینوزیت یک التهاب شایع در سینوس های پارانازال است، حفره هایی که مخاط لازم را برای کارکرد صحیح بینی ایجاد می کنند. این بیماری می تواند حاد یا مزمن باشد و ممکن است در اثر ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها، آلرژی ها یا حتی یک واکنش خود ایمنی ایجاد شود.

اگرچه عفونت سیسنوس ها بسیار ناراحت کننده و دردناک است، اما سینوزیت اغلب بدون مداخله پزشکی از بین می رود. با این وجود اگر علائم بیش از ۷ تا ۱۰ روز طول بکشد یا تب و سردرد شدید وجود داشته باشد، باید به پزشک مراجعه کنید.

با ما همراه باشید، تا به طور دقیق تر با عفونت سینوس ها آشنا شوید.

برای اطلاع از حضور پزشک در مطب و رزرو نوبت

با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۰۵۷۱۶۲۲۲۲

تمپانوماستوئیدکتومی چیست و به چه منظور انجام می شود؟

عمل جراحی تمپانوماستوئیدکتومی یک اقدام پزشکی برای ترمیم آسیب گوش میانی است. این جراحی شامل ترمیم پرده گوش و حذف استخوان ماستوئید آسیب دیده است. استخوان ماستوئید بخشی از جمجمه شماست که می توانید، با دست کشیدن پشت گوش خود آن را احساس کنید.

مراحل دقیق این عمل جراحی در هر بیمار نسبت به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • ترمیم حفره های ایجاد شده در پرده گوش
  • حذف بافت اضافی کلستاتوما که در پشت پرده گوش قرار دارد.
  • حذف بافت استخوانی آلوده شده.
  • ترمیم دیگر بافت های آسیب دیده.
دکتر مریم یعقوبی

آخرین مقالات

مقالات
ماستوئیدیت

ماستوئیدیت

بدون دیدگاه
آنچه در این مقاله می خوانید علت بروز عفونت استخوان گوشعلائم ماستوئیدیتتشخیص عارضه ماستوئیدیت در تهراندرمان ماستوئیدیتعوارضپیشگیری از بروز ماستوئیدیتآیا…
مقالات
عمل کلستاتوم گوش

عمل کلستاتوم گوش

6 دیدگاه
آنچه در این مقاله می خوانید انواع کلستاتوم گوشعلائم کلستاتوم گوش چیست ؟عوارض عدم انجام عمل کلستاتوم گوشکلستاتوما چگونه تشخیص…
مقالات
اتواسکلروز گوش

اتواسکلروز گوش

3 دیدگاه
آنچه در این مقاله می خوانید درباره اتواسکلروز گوشعملکرد طبیعی گوش چگونه است ؟انواع اختلال شنواییاختلالات شنوایی ناشی از اتواسکلروز…

دکتر مریم یعقوبی | خدمات پزشکی

ساعات حضور دکتر مریم یعقوبی

 شنبه صبح ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲

چهارشنبه عصر ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱
بیمارستان میلاد یکشنبه ها صبح
اتاق عمل در بیمارستان توس
فهرست