اسیکولوپلاستی

یک عمل جراحی گوش است، که اکثراً تحت بیهوشی عمومی و طی مدت یک الی دو ساعت انجام می شود.

تمپانوپلاستی

ساده ترین روش ترمیم پرده گوش است. این عمل به طور معمول برای بزرگسالان در داخل مطب و برای کودکان در داخل بیمارستان تحت بیهوشی انجام می شود

تمپانوماستوئیدکتومی

این جراحی یک اقدام پزشکی برای ترمیم آسیب گوش میانی است. این جراحی شامل ترمیم پرده گوش و حذف استخوان ماستوئید آسیب دیده است.

رینوپلاستی

روشی است به منظور اصلاح بینی برای اشخاصی که در مورد ظاهر بینی خود نگرانی دارند و می‌خواهند اندازه، شکل یا زاویه آن را تغییر دهند.

عمل بازسازی زنجیره شنوایی چیست و با چه هدفی انجام می شود؟

گوش میانی در پشت پرده گوش یا غشای تمپان قرار دارد و شامل سه استخوان است، که به آن ها استخوانچه­ های گوش میانی نیز می ­گویند. این استخوانچه ­ها مانند یک آمپیلی فایر عمل کرده و به تقویت صدای دریافت شده توسط گوش خارجی می پردازند. هرگونه آسیب به این استخوان ها و ارتباطات میان آن ها منجر به ایجاد مشکل شنوایی خواهد شد. آسیب های ذکر شده، می تواند، ناشی از عفونت های مزمن، تروما (ضربه) و یا به وجود آمدن تومورها باشد. برای رفع چنین مشکلی، از یک عمل جراحی با نام عمل بازسازی زنجیره شنوایی استفاده می شود. با ما همراه باشید، تا به طور دقیق تر با این اقدام درمانی آشنا شوید.

سینوزیت چیست؟

سینوزیت یک التهاب شایع در سینوس های پارانازال است، حفره هایی که مخاط لازم را برای کارکرد صحیح بینی ایجاد می کنند. این بیماری می تواند حاد یا مزمن باشد و ممکن است در اثر ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها، آلرژی ها یا حتی یک واکنش خود ایمنی ایجاد شود.

اگرچه عفونت سیسنوس ها بسیار ناراحت کننده و دردناک است، اما سینوزیت اغلب بدون مداخله پزشکی از بین می رود. با این وجود اگر علائم بیش از ۷ تا ۱۰ روز طول بکشد یا تب و سردرد شدید وجود داشته باشد، باید به پزشک مراجعه کنید.

با ما همراه باشید، تا به طور دقیق تر با عفونت سینوس ها آشنا شوید.

برای اطلاع از حضور پزشک در مطب و رزرو نوبت

با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۰۳۷۲۲۹۰۹۸

تمپانوماستوئیدکتومی چیست و به چه منظور انجام می شود؟

عمل جراحی تمپانوماستوئیدکتومی یک اقدام پزشکی برای ترمیم آسیب گوش میانی است. این جراحی شامل ترمیم پرده گوش و حذف استخوان ماستوئید آسیب دیده است. استخوان ماستوئید بخشی از جمجمه شماست که می توانید، با دست کشیدن پشت گوش خود آن را احساس کنید.

مراحل دقیق این عمل جراحی در هر بیمار نسبت به بیمار دیگر متفاوت خواهد بود، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • ترمیم حفره های ایجاد شده در پرده گوش
  • حذف بافت اضافی کلستاتوما که در پشت پرده گوش قرار دارد.
  • حذف بافت استخوانی آلوده شده.
  • ترمیم دیگر بافت های آسیب دیده.

توصیفات بیماران

آخرین مقالات

فهرست